Монгол Улсын Их Хурлын 2016 оны ээлжит сонгуульд бие даан нэр дэвшигчдийг танилцуулж байна

Хэвлэх2016.06.05

Сонгуулийн Ерөнхий  Хорооны даргын 2016 оны 5 дугаар сарын 26-ны өдрийн А/11 тоот захирамжаар байгуулагдсан Монгол Улсын Их Хурлын 2016 оны ээлжит сонгуульд нэр дэвшигчдийн баримт бичгийг хүлээн авах, нягтлан шалгах Ажлын хэсэг 2016 оны 5 дугаар сарын 30-наас 6 дугаар сарын 01-нийг дуустал хугацаанд Улсын Их Хурлын сонгуулийн тойргуудад бие даан нэрээ дэвшүүлэгч 74 иргэний баримт бичгийг хүлээн авч, нягтлан шалгаад Хорооны хуралдаанд дүгнэлтээ танилцуулав.

Сонгуулийн Ерөнхий Хорооны хуралдаанаараа эдгээр бие даан нэрээ дэвшүүлэгчдийн баримт бичиг, Ажлын хэсгийн санал дүгнэлттэй танилцан хуульд заасан шаардлагыг хангаж, хуулийн дагуу нэр дэвшүүлэх ажиллагаа явуулсан 69 бие даан нэрээ дэвшүүлэгчдийг нэр дэвшигчээр бүртгэх тухай шийдвэр гаргалаа.

             Монгол Улсын Их Хурлын 2016 оны сонгуулийн 37 тойргийн 69 бие даан нэр дэвшигчдийн жагсаалтыг танилцуулж байна. 


МОНГОЛ УЛСЫН ИХ ХУРЛЫН 2016 ОНЫ ЭЭЛЖИТ СОНГУУЛЬД
БИЕ ДААН НЭР ДЭВШИГЧИД
 

Тойргийн дугаар

Аймаг, дүүргийн нэр

Д/д

Бие даан нэр дэвшигчийн

эцэг /эх/-ийн нэр, өөрийн нэр

2

Архангай аймаг

1

Бэгзсүрэнгийн МӨНХЗУЛ

2

Баярсайханы МЭНДСАЙХАН

7

Баянхонгор аймаг

3

Жагваралын ТӨМӨРХУЯГ

9

4

Баатарбямбын БАТ-ЭРДЭНЭ

11

Говь-Алтай аймаг

5

Гаанжуурын НЭРГҮЙ

6

Баасангийн НАМИНЧИМЭД

7

Шоовдорын ЭРДЭНЭБАТ

15

Дорнод аймаг

8

Батаагийн ГАНБОЛД

9

Дашнамжилын ЦОГТБААТАР

16

Дундговь аймаг

10

Бямбасүрэнгийн БАЯРМАГНАЙ

11

Батбаярын МӨНХБОЛОР

12

Сандагийн БУДЖАВ

17

Завхан аймаг

13

Самдангийн ЦЭВЭЭНЖАВ

14

Адъяабалжирын САНЖМЯТАВ

19

Өвөрхангай аймаг

15

Баянжаргалын ЭНХТӨР

20

16

Төмөрбаатарын ХАСБААТАР

17

Доржийн МИЕЭГОМБО

21

18

Мянганбуугийн НАРАНБААТАР

25

Сэлэнгэ аймаг

19

Цэнддоржийн ЭРДЭНЭБАТ

20

Жамбалдоржийн БАТБИЛЭГ

34

Ховд аймаг

21

Пүрэвдоржийн ХАНГАЛ

45

Дархан-Уул аймаг

22

Лүндэгийн НАРАНБААТАР

46

Орхон аймаг

23

Чангаагийн БЯМБАА

47

24

Ухаагийн АМАРЗАЯА

49

Баянзүрх дүүрэг

25

Гэлэгийн БААСАН

26

Оюунсайханы АЛТАНГЭРЭЛ

27

Баттулгын БАТБААТАР

28

Адъяагийн ЭРДЭНЭБИЛЭГ

51

29

Цэрэнхүүгийн БАТТУЯА

30

Авирмэдийн ЭРДЭНЭБАЯР

52

31

Цэрэнгийн МОНГОЛ

53

32

Лүүрэвийн ӨНӨРЧИМЭГ

33

Долгорсүрэнгийн БАТБАЯР

34

Өвгөнхүүгийн ЭРДЭНЭБОЛД

35

Жанагийн ГАНБААТАР

54

36

Сүрэнхүүгийн БОРГИЛ

37

Самандын ЖАВХЛАН

38

Мэндбаярын БАЯРБАТ

55

Хан-Уул дүүрэг

39

Жазагийн ЛХАГВАСҮРЭН

40

Тунгаагийн ТҮМЭНДЭМБЭРЭЛ

56

41

Бадарчийн ОДСҮРЭН

42

Рэгзэнгийн ШИНЭГЭРЭЛ

57

43

Тогмидын ДОРЖХАНД

44

Дашцэрэнгийн АЗЖАРГАЛ

58

45

Доноровын ГАНТУЛГА

46

Сэрчингийн ҮҮРЦАЙХ

59

Сүхбаатар дүүрэг

47

Баатаржавын МӨНХСОЁЛ

60

48

Ганбатын МӨНХБАЯР

49

Цэрэнбадамын НАРАНЧИМЭГ

62

50

Наранцэцэгийн ЖАМБАЛДОРЖ

63

Чингэлтэй дүүрэг

51

Баатарын БАТЦЭНГЭЛ

52

Содовсүрэнгийн НАРМАНДАХ

64

53

Володягийн БУЯНМӨНХ

65

54

Бадрахын НАЙДАЛАА

55

Рэнбаагийн ТӨРМӨНХ

56

Балжиннямын БАТХУЯГ

57

Парчаагийн ШИНЖЭЭРАВДАН

66

58

Дагвадоржийн УЛАМБАЯР

67

Баянгол дүүрэг

59

Ойдовын ЛХАГВАДОРЖ

60

Шагдаржавын ЭРДЭНЭБАТ

69

61

Мөнхтөрийн НАРАНТУЯА

62

Баатарын ТҮМЭНЖАРГАЛ

70

63

Хассуурийн ГАНХУЯГ

71

Сонгинохайрхан дүүрэг

64

Бямбын БИЛЭГСАЙХАН

65

Наранбаатарын ТҮВШИНЖАРГАЛ

66

Хадбаатарын БАТ-ЯЛАЛТ

72

67

Даваачулууны БАТБОЛД

68

Төрбатын АЛТАНШАГАЙ

75

69

Түмэн-Ойлоогийн ЦООЖ





Бидэнтэй нэгдэх
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • YouTube
  • SlideShare

  • Copyright © 1992-2012 Сонгуулийн Ерөнхий Хороо. All rights reserved.
    Бүх материал болон вэб сайтын дизайны зохиогчийн эрхийг Сонгуулийн Ерөнхий Хороо эзэмших эрхтэй.